نکاتی برای استفاده از باربیکیو در باغ و منزل

بهترین مکان برای قرار دادن باربیکیو

از باربیکیو پارتی آخر هفته غافل نشوید!!!بوی تند  غذای کباب شده کاملاً تسکین دهنده حواس است. همه چیز، از همبرگر و دنده ها، گرفته تا مرغ و گوشت و حتی سبزیجات گیاهی یا وگان، وجود دارد به معنای واقعی کلمه برای هر شخصی با هر لایف استایلی خوردنی لذیذ وجود دارد.یکی از بهترین سرگرمی های تابستانی است،یکی از راه های عالی برای تحت تاثیر قرار دادن دوستان و عزیزان با استفاده از هنر آشپزی،درست کردن کباب است،استفاده از کباب پز یکی از روش هایی است که لذت این رویداد را چندین برابر میکند،محل قرار دادن باربیکیو می تواند به طور مستقیم روی کیفیت پخت و موفقیت آمیز بودن دورهمی تاثیر بگذارد، به خاطر بسپارید که باربیکیو مانند یک آتش روباز است به همین دلیل همیشه مراقب دور و بر باشید.

نکات ایمنی استفاده از باربیکیو

1-فاصله مناسب بین باربیکیو تا خانه را حفظ کنید.

2- منقل را همیشه بر روی یک سطح صاف و تمیز و دور از هرگونه مواد اشتعال زا قرار بدهید.

3- اطمینان حاصل کنید که هیچ شاخه درختی در نزدیکی محل قرار گیری آتشدان نباشد ،این فاصله باید : 10متر از درختان و 5 متر از سازه های بتنی و آجری باشد.

4-دود کباب دارای مونواکسید کربن و مواد خطرناک دیگر است بنا بر این بررسی مسیر وزش باد را فراموش نکنیدو میز و صندلی باغی را در فاصله و جهت مناسبی از باربیکیو قرار دهید، چرا که دود آتش وارد مو، لباس، شش ها و چشم میشود و اثرات زیانباری به سلامتی وارد میکند.

5- اگر باربیکیو را در فضای بسته میگذارید قرار دادن دودکش را فراموش نکنید .

6-همیشه حواستان به باربیکیو روشن باشد، هیچوقت اجازه ندهید کودکان یا  حیوانات به باربیکیو نزدیک بشوند، یادتان باشد کودکان نسبت به خطرات محیط پیرامون  آگاهی ندارند.

7- هیچگاه سعی نکنید یک منبع روشن را جا به جا کنید برای انجام اینکار حداقل 1 ساعت صبر کنید تا منبع سرد شود.

8-لباس مناسب بپوشید و به خاطر داشته باشید لباس ها خیلی زود آتش میگیرند بنا بر این حواستان به آستین ها، پیشبند و قسمت های بلند لباس باشد که به آتش نزدیک نشوند.

9- برای مهار کردن آتش همیشه حاضر باشید ،جوش شیرین و یا کپسول آتش نشانی را دم دستتان داشته باشید، اگر کپسول آتش نشانی ندارید 1 سطل خاک کنار منقل ایستاده خود نگه دارید هیچ گاه برای خاموش کردن آتش روغنی از آب استفاده نکنید و یادتان باشد مدیریت بحران در شرایط بد فقط و فقط با حفظ خونسردی و آرامش و سرعت عمل میسر می گردد.

با دنبال کردن این نکات می توانید امنیت خانواده و خودتان را تضمین کنید و با لذت  کبابتان را نوش جان کنید. 

باربیکیو بیشتر از هر فصلی در تابستان و گرمای هوا مورد استفاده قرار میگیرند با این حال هیچ کس دوست ندارد زمانی که هوا 30 درجه است در زیر تابش مستقیم خورشید و یا در کنار شعله آتش قرار بگیرد، از این رو باربیکیو را در سایه قرار دهید و یا اگر به سایه دسترسی ندارید میتوانید از چتر و سایبان باغی ترجیحا ضد آب استفاده کنید تا در صورت بارش باران پیش بینی نشده برنامه شما خراب نشود.

چگونه کباب پز را تجهیز کنیم؟

1-منطقه کباب پز با باربیکیو شروع میشود اما به همین جا ختم نمیشود ، وجود یک   میز و صندلی  باغی مناسب برای برش غذا، استراحت، نگهداری و قرار دادن ظروف لازم، میل کردن(سیخ زدن) غذا و انجام بازی هایی مانند شطرنج، منچ و... امری بسیار ضروری است.

2-نور پردازی را فراموش نکنید، باید یک چراغ فانوس یا چراغ، آویز سقفی روشن بالای محل پخت و پز وجود داشته باشد در غیر این صورت  هنگام غروب، شما به راحتی نمی توانید درک کنید که  غذا شما نیاز به زمان پختن دارد یا خیر؟!

3- تزیین فضا با گل و گیاه  طبیعی و یا مصنوعی معمولا اغلب مردم استفاده از گل و گیاهان طبیعی را ترجیح میدهند اما در این میان نیز بعضی از افراد استفاده از دیوار سبز مصنوعی و یا چمن مصنوعی  را به سبب مزیت عدم نیاز به رسیدگی روزانه  ترجیح میدهند، وجود فضای سبز  و خصوصا چمن برای کودکان حائز اهمیت است زیرا به راحتی میتوانند مشغول بازی شوند و روح کودکانه خود را در طبیعت اطرافشان پرواز بدهند، انواع چمن مصنوعی زمینی، دیواری و ... مناسب با نیاز شما در سایت فروشگاه اینترنتی خانه شما وجود دارد.چمن مصنوعی

4-اگر نگران هستید که گوشت شما به هنگام گریل مغز پخت شود و روی این نکته حساس هستید میتوانید برای گریل کردن گوشت روی باربیکیو از روش غیر مستقیم استفاده کنید یعنی گوشت را در تابه گریل چدنی بگذارید و روی باربیکیو  قرار بدهید در نتیجه گوشت شما کاملا مغز پخت و لذیذ میشود.

همچنین برای زیباتر شدن محیط باربیکیو پارتی میتوانید یک حوضچه آب کوچک با استفاده از سنگ و بتن در حیاط خود درست کنید و زیبایی و دلبازی محیط را چندین برابر افزایش بدهید، همه چیز برای یک مهمانی باربیکیو در سایت خانه شما حاضر است پس بزن بریم...

 

نظر خود را بنویسید