پرده اتاق و سالن پذیرایی

پرده زبرا
یکی از مهم ترین مسائل دکوراسیون داخلی، مسئله نور است. انتخاب پرده و تنظیم نور رابطه مستقیمی باهم دارند. پرده زبرا از گزینه هایی است که تنظیم نور را تحت کنترل خود قرار داده است. این پرده ها با وجود سادگی بسیار زیبا هستند و خیلی راحت تنظیم می شوند.
پرده های زبرا طرح راه راه دارند که این خط ها به صورت افقی است که یکی در میان باهم فرق دارند. البته امکان دارد پرده زبرایی وجود داشته باشد که با این اصول رنگی مطابقت نداشته باشد.
پرده های زبرا و کرکره ای خیلی شبیه هم هستند و فقط در جنس باهم تفاوت دارند. پرده های زبرا انعطاف و دوام بیشتری هم دارند. جنس پرده زبرا دولابه است و به کمک طناب به شکل برقی یا دستی تنظیم می شوند.

پرده زبرا پذیرایی

در پرده زبرای پذیرایی، ازجنس پارچه های خاص و لاکچری استفاده می شود، اگر پنجره ای نورگیر دارید می توانید از جنس پرده های ضخیم هم استفاده کنید. برای پذیرایی از مدل های گلدار، طرحدار، ساده و غیره می توانید برای پرده زبرا استفاده کنید.
اگر وسایلی که در سالن پذیرایی استفاده کرده اید طرح دار است، بهتر است از پرده زبرا ساده استفاده کنید.
پرده های زبرا برای فضاهایی که سقف کوتاهی دارند،فضای محدودی دارند و وسایل ها به صورت فشرده در فضاشان چیدمان شده باشد، مناسب نیست و فضا را کوچکتر نشان می دهد.

پرده اتاق و سالن پذیرایی از ارکان مهم خانه شما !

یکی از نکات مهم انتخاب پرده برای اتاق و سالن نشیمن انتخاب سبک و مدل آن می باشد همچنین هم خوانی نوع پارچه و رنگ آن با دکوراسیون منزل با پارچه های مبلی و یا روتختی های اتاق خواب از اهمیت ویژه ای برخوردار است که در ادامه به آن می پردازیم.

نکات مهم انتخاب پرده برای اتاق خواب

برای انتخاب یک پرده مناسب برای اتاق خواب علاوه بر شکل ظاهری و رنگ و طرح های مختلفی که دارند شما باید در نظر داشته باشید که پرده اتاق خواب باید طوری در نظر گرفته شود که بتوان با آن در هر زمان نور اتاق را تنظیم کرد به طور مثال اگر از پرده های حریر استفاده می کنید حتما آن را به عنوان آستر و یک والان با پرده ای از جنس کتان که نور از آن عبور نمی کند را برای مواقعی که به اتاق تاریک جهت استراحت و یا خواب نیم روزی احتیاج دارید استفاده کرد و زمان هایی که می خواهید از آفتاب دلنشین صبح استفاده نمایید تنها همان پرده حریر کفایت می کند و توانایی عبور نور خورشید را به خوبی دارد امروزه پرده های تک مکانیزم و دو مکانیزم زبرا این امر را بسیار تسهیل نموده به ویژه پرده های دو مکانیزم که به نام پرده ی روز و شب شهرت یافته اند و یا با نام های پرده های دبل و دوبل یا دابل شید و پرده ی دو لایه دو گیربکس نام می برند به راحتی قابلیت روشن و تاریک کردن اتاق را دارند.

نکات مهم انتخاب پرده برای سالن پذیرایی

شما برای انتخاب پرده سالن پذیرایی تنها به رنگ آن اهمیت می دهید؟ مستقیم سراغ پرده ای می روید که با پارچه مبلمان سالن پذیرایی شما ست هست؟ هرگز اینکار را نکنید! برای انتخاب پرده سالن پذیرایی اول از همه باید توجه کنید به نور گیر بودن خانه چرا که در صورتی که خانه شما نور چندانی نداشته باشد و شما از پرده های رنگی و تیره استفاده نمایید همان مقدار نور رو هم کور و فضای خانه را تاریک و دلگیر می کند پس بهتر است از پرده رنگ های روشن برا پرده سالن پذیرایی با نورگیری کم و از پرده های رنگی رنگ تیره برای سالن پذیرایی های با نور گیری زیاد استفاده نمایید پس هیچگاه ملاک انتخاب رنگ پرده ست کردن با وسایل و رنگ مبل هایتان نباشد این را هم فراموش نکنید که خانه های کوچک با رنگ های پرده روشن دلباز تر و بزرگتر دیده می شوند پس در انتخاب پرده سالن پذیرایی خود دقت نمایید.

نحوه ی صحیح اندازگیری پنجره برای سفارش پرده

مکان نصب میل پرده باید 10 الی 15 سانتی متر بالاتر از چهارچوب پنجره در نظر گرفته شود و در خصوص پرده های زبرا و هازان ترجیحا 15 سانت به عرض هر طرف از پنجره اضافه شود تا زیبایی و جلوه ی اصلی خود را از دست ندهد و همینطور قد پرده را تا 10 سانتی متر پایین تر از چهار چوب پنجره اندازه گیری نمایید.

در خصوص پرده های سبک کلاسیک شما می توانید عرض را به دلخواه و ارتفاع قد پرده را نیز همانگونه به دلخواه حتی تا 10 الی 15 سانت بیشتر از فاصله ی تا زمین اندازه گیری نمایید تا بر روی زمین کشیده شود این سبک ظاهر مرتبی ندارد و احتیاج به مراقبت و نگهداری بیشتری دارد و در سبک کلاسیک و سلطنتی استفاده می شود.

انواع پرده اتاق و سالن پذیرایی

پرده ها جنس ها و مدل های متفاوتی دارند از جمله حریر و تور که این مدل از پرده به دلیل نازک بودن می تواند نور را از خود عبور دهد و روشنایی خانه را کم نکند و فضایی پر انرژی و خانه ای غرق در نور به وجود آورد نوعی دیگر از پرده ها پرده ی با جنس کتان می باشد که اکثرا اولین انتخاب برای اتاق خواب ها می باشد زیرا که بدلیل جنس پارچه عبور نور از آن مشکل بوده و نور مزاحم برای خواب رو می توان از اتاق خواب هر زمان حذف کرد.

امروزه پرده های چاپی جنس کتان با نام هازان در بازار طرفداران زیادی دارد و دلیل اصلی آن هم تنوع و رنگ بندی و طرح های بیشمار این نوع از پرده و جنس باکیفیت و قیمت مناسب آن می باشد چرا که به دلیل سنگینی نوع پارچه دیگر نیازی به ساچمه برای شیک ایستادن پرده ندارد و نصب آن بسیار راحت می باشد و به راحتی می تواند شست و شو و نصب شود.

دیگر پرده ی محبوب و زیبای روز بازار که به دلیل قیمت ارازان و نصب راحت و زیبایی با تنوع محصولات بالای آن توجه زیادی به آن شده و از پرفروش ترین و محبوبترین مدل های پرده می باشد پرده های زبرا می باشند پرده زبرا از جنس تور و پارچه می باشند که می توان بر روی طرح و عکس های دلخواه را مانند پرده های هازان بر روی آن چاپ کرد.

از دیگر پارچه ها می توان جنس مخمل را اشاره کرد که یا از کتان و یا ابریشم بافته می شود که در سبک های کلاسیک و مدرن استفاده می شود اما ترکیب این جنس از پرده با ساتن و حریر معمولا رایج می باشد اما قیمت به صرفه ای برای کسانی که خانه های خود و یا دکوراسیون منزل را مرتب تغیر می دهند ندارد.

در آخر اشاره ای میکنیم به پرده ی جنس ساتن که از ترکیب جنس کتان و ابریشم و پنبه تهیه می شود و جنس لطیف و براقی دارند و به دلیل عبور ندادن نور باز هم انتخاب مناسبی برای اتاق خواب ها می باشد.

 

 

مقایسه کالاها
whatsapp