باربیکیو و منقل

باربیکیو

انواع کباب پز و باربیکویی که در محیط باز و باغ ها استفاده می شود، طرفداران زیادی پیدا کرده است. تنوع بسیار بالایی که در این محصولات وجود دارد، باعث شده شما با هر میزان بودجه، فضا و سلیقه ای که دارید بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

باربیکیوها انواع مختلفی دارند مثل ذغالی، گازی، سنگی، آجری، برقی و غیره

باربیکیو و منقل

یکی از انواع طبخ غذا که طرفداران زیادی دارد، باربیکیو است.

زمانی که مواد غذایی به سیخ کشیده شده را روی ذغال داغ یا میله های برقی می پزند، اصطلاحا به آن باربیکیو می گویند. بسیار از باربیکیوها و منقل ها قابل حمل می باشند که این یکی از ویژگی های مثبت آن هاست. از مزایای دیگر باربیکیوها و منقل ها می توان به هزینه احداث بسیارکم، پخت آهسته و نرم غذا و گوشت، تنوع در طرح و نوع ، طعم غذای دودی و خوشمزه می توان اشاره کرد.

منقل ذغالی

امروزه بیشتر منقل های ذغالی فن دار هستند که دیگر برای روشن کردن آتش و کباب نیازی به باد بزن ندارید.

این وسیله برای پخت غذای پر طرفدار کباب بسیار مناسب است. عرض استاندارد منقل ها معمولا 40 سانتی متر است که هر سیخی را بتوان روی آن قرار داد. منقل ها جز وسایل ضروری است که علاوه بر منزل در فضای باز هم به سادگی می توان از آن استفاده کرد.

باربیکیو ذغالی

از انواع پرطرفدار باربیکیوها، باربیکیو ذغالی است که این محبوبیت به دلیل ذغالی بودن آن است چون بیشتر افراد ترجیح می دهند که موادغذایی را با طعم طبیعی ذغال بچشند. از معایب این نوع باربیکیو می توان به نظافت بعد از پخت و پز اشاره کرد. همچنین کنترل دما و حرارت در این مدل کمی دشوار است.

منقل گازی

منقل گازی گرما را به صورت یکسان به قسمت های مختلف کباب انتقال می دهد. این نوع منقل ها به دلیل سهولت استفاده در زندگی های آپارتمانی، طرفداران زیادی پیدا کرده اند. منقل های گازی مدل های متنوعی مثل ایستاده گرد، رومیزی و پایه بلند دارند که شما بر اساس نیازی که دارید می توانید آن را انتخاب کنید.

باربیکیو گازی

باربیکیو گازی نسبت به دیگر مدل ها قیمت بالاتری دارد و همچنین استفاده از این مدل آسان تر است. این مدل خیلی سریع به دمای دلخواه شما می رسد. شما می توانید با اضافه کردن یک صفحه گریل، به حرارتی یکسان برای پخت انواع غذاهای گریل دست پیدا کنید.

منقل دیواری

منقل دیواری برای بالکن هایی با فضایی کوچک یا دیوارهای ویلا مناسب می باشد. این نوع منقل ها عمر بسیار بالایی دارند و به هیچ عنوان دچار تنش و تابیدگی در برابر حرارت نمی شوند. غیر قابل حمل بودن این مدل را می توان از عیب های این محصول دانست.

مقایسه کالاها
whatsapp