سرویس خواب و تخت خواب

اتاق خواب یکی از مکانهایی است که چیدمان آن باید بصورتی باشد که دارای آرامش و انرژی مثبت در آن حاکم باشد. از این رو نوع چیدمان اتاق و انتخاب سرویس خواب مناسب حائز اهمیت است.

همانطور که می دانید استراحت راحت و داشتن آرامش باعث تسریع در ریکاوری بدن شما شود و شما قادر خواهید بود روز خود را با انرژی مضاعف آغاز کنید. در نتیجه انتخاب یک تخت خواب راحت و مناسب می تواند شما را از هرگونه استرسی آزاد کند.

سرویس خواب یکی از ملزومات اساسی برای هر خانه بشمار می آید که خرید آن نیز هزینه به نسبت زیادی را شامل می شود، از این رو خرید از تولید کننده سرویس خواب می تواند در هزینه ها بسیار صرفه جویی کند که وب سایت خانه شما با تلاش فراوان و ارائه انواع تخت خواب به صورت مستقیم از کارگاه تولیدی، سعی بر این داشته تا این محصول را با حداقل قیمت درب منزل شما تحویل دهد.

سرویس خواب و جنس و متریال استفاده شده

اولین و مهمترین عامل برای انتخاب و خرید سرویس خواب جنس آن است. سرویس خواب های موجود در بازار عمدتا از 4 جنس ماده ساخته می شوند چوب، فلز، ورق ملامینه، ورق ام دی اف. در ادامه به تفاوت قیمت آنها و علت آن می پردازیم.

تخت خواب فلزی

تخت خواب فلزی

تخت خواب فلزی عموما از جنس آهن هستند و به سرویس هال فلزی فرفورژه نیز گفته می شود، این سرویس ها به نسبت سرویس چوبی ظرافت کمتری دارند و از لحاظ ظاهری چنگ زیادی به دل نمیزنند و بیشتر در مواقعی که از نظر بودجه در تنگنا باشید توصیه می گردد.

ورق های مورد استفاده در صنایع زینتی چوبی دارای یک مغز و یک روکش هستند. خرده های چوب با یک چسب مخصوص با یکدیگر مخلوط می شوند و یک روکش طرحدار زیبا روی آن ها پرس می شود. در واقع علاوه بر نگهداری چوب، این روکش های پرسی ضد خش نیز می باشند که موجب افزایش مقاوم بودن چوب می گردد.

تخت خواب ام دی اف (MDF)

نوع مرغوب تر از تخت خواب ملامینه، تخت خواب ام دی اف است که مغز آن بسیار فشرده است و روکش روی آن پرس می شود. تفاوت ام دی اف و ملامینه این است که ام دی اف ضد رطوبت و ضد آب است اما ملامینه از قرار گرفتن در معرض رطوبت و آب باد می کند، تفاوت دیگر آنها این است که معمولا ام دی اف کیفیت و مرغوبیت بیشتری دارد و همین موضوع باعث شده است که قیمت ام دی اف بیشتر باشد.

سرویس خواب چوبی

سرویس خواب چوبی

برخی شرکت ها سرویس خواب هایی تولید می کنند که ماده اصلی آنها چوب است. این سرویس خواب ها عموما با قیمت بالاتری عرضه می شوند.

دلیل قیمت بیشتر آنها اولا جنس آنها می باشد که حجم چوب بکار رفته در این سرویس ها در مقایسه با حجم ورق ام دی اف سرویس خواب به مراتب بیشتری است، دوما طرح های مخصوصی است که فقط قابلیت اجرا روی چوب را دارا هستند و بر روی ورق های مصنوعی قابل اجرا نیستند، سوما قسمت هایی از تخت به صورت دستی (منبت کاری) تهیه می شوند که به طبع هزینه هنر دست بالاتر از هزینه های ماشین کاری معمولی است. مانند ورق ها که انوع مختلفی دارند، برای چوب هم گزینه های متنوعی مانند چوب گردو یا چوب راش یا سایر چوب ها قابل انتخاب است.

تخت خوابی چوبی

اجزای سرویس خواب و وجود قطعات اضافی

هر سرویس خواب حداقل باید دارای قطعات زیر باشد (که بتوان لغت سرویس را به آن نسبت داد). یک عدد تخت دو نفره، دو عدد پاتختی، یک عدد میز آرایش همراه با قاب آینه و صندلی. اینها قسمت های استاندارد، معمول و لازم برای یک سرویس خواب است.

کفی تخت خواب

کفی تخت خواب می تواند حالت های مختلف داشته باشد، کفی جک دار و کفی بدون جک. کفی های جک دار قیمت بیشتری دارند و امکان استفاده از فضای زیر تخت برای نگه داری لوازم را به شما می دهند. در واقع کفی جکدار دسترسی به فضای زیادی را به شما می دهد و به آسانی می توانید از آن برای نگه داری لوازمی مثل پتو، بالشت، ملحفه، چمدان و غیره استفاده کنید.
 
ارتفاع مناسب تخت خواب

یکی از ویژگی‌های مهم یک تخت‌خواب خوب گردش هواست. این ویژگی به‌ منظور جلوگیری از رشد میکروب‌ها در گرما و رطوبت از اهمیت بالایی برخوردار است.

این نکته علاوه بر کمک به حفظ بهداشت سبب می‌شود خواب راحت‌تر و بهتری در طول شب داشته باشید. به همین دلیل تخت شما باید از ارتفاع مناسبی برخوردار باشد تا جریان هوا به‌راحتی از قسمت زیرین تشک نیز در گردش باشد.
یک تخت‌خواب استاندارد نباید چسبیده به زمین باشد. هرچند باز بودن زیر تخت شما را مجبور می‌کند تا مدام آن را تمیز کنید اما لبه‌های چسبیده به زمین نیز مانع از گردش هوا می‌شود.

برای محاسبه استاندارد بودن، در هنگام نشستن روی تخت باید بین زانو و ران 90 درجه باشد به طوری که کف پاها در تماس کامل با کف زمین باشد و زانوها قائم بر بدن باشند.
از این رو ارتفاع استاندارد یک تخت‌خواب برای یک فرد بالغ بین ۳۵ تا ۴۰ سانتیمتر است و اندازه‌هایی کمتر و یا بیشتر از آن دردسر آفرین خواهند بود.

اگر ارتفاع کمتر از این میزان باشد هنگام نشستن روی لبۀ تخت پاها کاملاً جمع شده و زانوها بالا می‌آیند که سبب ایجاد احساسی ناخوشایند به‌خصوص در افراد قدبلند می‌شود.
عکس این موضوع نیز صادق است و اگر ارتفاع تخت بیش از این اندازه باشد ضمن خطر آسیب‌دیدگی در صورت افتادن از روی تخت، نشستن روی آن و حتی بالا و پایین رفتن از آن بخصوص برای افراد قدکوتاه مشکل است.

مقایسه کالاها
whatsapp