تخت خواب وسرویس خواب

سرویس خواب یکی از ملزومات اساسی برای هر خانه بشمار می آید که خرید آن نیز هزینه به نسبت زیادی را شامل میشود، از این رو خریداری از تولید کننده سرویس خواب میتواند در هزینه ها بسیار صرفه جویی کند که وب سایت خانه شما با تلاش فراوان و ارائه انواع تخت خواب به صورت مستقیم از کارگاه تولیدی سعی بر این داشته تا این محصول را با حداقل قیمت درب منزل شما تحویل دهد.

سرویس خواب و جنس و  متریال استفاده شده

اولین و مهمترین عامل برای انتخاب و خرید سرویس خواب جنس آن است.سرویس خواب های موجود در بازار عمدتا از4 جنس ماده ساخته میشوند چوب،فلز،ورق ملامینه،ورق ام دی اف . در ادامه مقاله به تفاوت قیمت آنها و علت آن میپردازیم .

تخت خواب فلزی

تخت خواب فلزی عموما از جنس آهن هستند و به سرویس هال فلزی فرفورژه نیز گفته میشود ،این سرویس ها به نسبت سرویس چوبی ظرافت کمتری دارند و از لحاظ ظاهری چنگ زیادی به دل نمیزنند و بیشتر در مواقعی که  از نظر بودجه در تنگنا باشید توصیه میگردد.
ورقه ملامینه
ورق های مورد استفاده در صنایع زینتی  چوبی دارای یک مغز و یک روکش هستند . خرده های چوب با یک چسب مخصوص با یکدیگر مخلوط میشوند  و یک روکش طرحدار زیبا روی آن ها پرس میشود در واقع علاوه بر نگه داری چوب این روکش های پرسی ضد خش نیز میباشند که موجب افزایش مقاوم بودن چوب میگردد.

تخت خواب ام دی اف(MDF)

نوع مرغوب تر از تخت خواب ملامینه تخت خواب ام دی اف است که مغز آن بسیار فشرده است  و  روکش روی آن پرس میشود تفاوت ام دی اف و ملامینه این است که ام دی اف ضد رطوبت و ضد آب است اما ملامینه از قرار گرفتن در معرض رطوبت و آب باد میکند ،تفاوت دیگر آنها این است که معمولا ام دی اف کیفیت و مرغوبیت بیشتری دارد و همین موضوع باعث شده است که قیمت ام دی اف بیشتر باشد .

سرویس خواب چوبی

برخی شرکت ها سرویس خواب هایی تولید می کنند که ماده اصلی  آنها چوب است. این سرویس خواب ها عموما با قیمت بالاتری عرضه می شوند و دلیل قیمت بیشتر آنها اولا جنس آنها می باشد که حجم چوب بکار رفته در این سرویس ها در مقایسه با حجم ورق ام دی اف مورد نیاز قیمت سرویس خواب به مراتب بیشتری دارد دوما طرح های مخصوصی است که فقط قابلیت اجرا روی چوب را دارا هستند و بر روی ورق های مصنوعی قابل اجرا نیستند سوما قسمت هایی از تخت به صورت دستی (منبت کاری) تهیه می شوند که به تبع هزینه هنر دست بالاتر از هزینه های ماشین کاری معمولی است. مانند ورق ها که انوع مختلفی دارند، برای چوب هم گزینه های متنوعی مانند چوب گردو یا چوب راش یا سایر چوب ها قابل انتخاب است.

اجزای سرویس خواب و وجود قطعات اضافی

هر سرویس خواب حداقل باید دارای قطعات زیر باشد (که بتوان لغت سرویس را به آن نسبت داد). یک عدد تخت دو نفره، دو عدد پاتختی، یک عدد میز آرایش همراه با قاب آینه و صندلی. اینها قسمت های استاندارد، معمول و لازم برای یک سرویس خواب است .

کفی تخت خواب

کفی تخت خواب می تواند حالت های مختلف داشته باشد،کفی جک دار و کفی بدون جک.کفی های جک دار قیمت بیشتری دارند و امکان استفاده از فضای زیر تخت برای نگه داری لوازم را به شما می دهند .در واقع کفی جکدار دسترسی به فضای زیادی را به شما میدهد   و به اسانی میتوانید از آن برای نگه داری لوازمی مثل،پتو ،بالش، ملحف،چمدان و... استفاده کنید.در زیر نمونه ای از تخت خواب جک دار آورده شده است.
 
ارتفاع مناسب تخت خواب

یکی از ویژگی‌های مهم یک تخت‌خواب خوب گردش هواست. این ویژگی به‌ منظور جلوگیری از رشد میکروب‌ها در گرما و رطوبت از اهمیت بالایی برخوردار است،این نکته علاوه بر کمک به حفظ بهداشت سبب می‌شود خواب راحت‌تر و بهتری در طول شب داشته باشید. به همین دلیل تخت شما باید از ارتفاع مناسبی برخوردار باشد تا جریان هوا به‌راحتی از قسمت زیرین تشک نیز در گردش باشد.
یک تخت‌خواب استاندارد نباید چسبیده به زمین باشد. هرچند باز بودن زیر تخت شما را مجبور می‌کند تا مدام آن را تمیز کنید اما لبه‌هایچسبیده به زمین نیز مانع از گردش هوا می‌شود. برای محاسبه استاندارد بودن تخت بهترین زاویه‌ای که هنگام نشستن روی تخت باید بین زانو و ران ایجاد شود ۹۰ درجه است به طوری که کف پاها در تماس کامل با کف زمین باشد و زانوها قائم بر بدن باشند.
از این رو ارتفاع مناسب برای یک تخت‌خواب استاندارد برای یک فرد بالغ بین ۳۵ تا ۴۰ سانتیمتر است و اندازه‌هایی کمتر و یا بیشتر از آن دردسرآفرین خواهند بود. اگر ارتفاع کمتر از این میزان باشد هنگام نشستن روی لبۀ تخت پاها کاملاً جمع شده و زانوها بالا می‌آیند که سبب ایجاد احساسی ناخوشایند به‌خصوص در افراد قدبلند می‌شود.
عکس این موضوع نیز صادق است و اگر ارتفاع تخت بیش از این اندازه باشد ضمن خطر آسیب‌دیدگی در صورت افتادن از روی تخت، نشستن روی آن و حتی بالا و پایین رفتن از آن به‌خصوص برای افراد قدکوتاه مشکل است.

خرید سرویس خواب
سرویس خواب ارزان
سرویس خواب دو نفره شامل چیست؟
فروشگاه تخت خواب خانه شما
سرویس خواب ام دی اف
قیمت تخت خواب

مقایسه کالاها
whatsapp