پرده آشپزخانه

پرده آشپزخانه به خاطر اهمیت و متفاوت بودن فضای محیطی در دسته ای جدا مورد بررسی قرار می گیرد که در ادامه به تفاوت ها و اهمیت آن می پردازیم.

در اکثر آشپزخانه ها پنجر های تعبیه شده که بتواند محیط و فضایی باز با هوایی تازه جریان داشته باشد و به علت پخت و پز و طبخ مواد غذایی گازها و بخارات ناشی از پخت و پز علاوه بر دیواره های آشپزخانه پنجره ها و پرده ها را هم چرب و به اصطلاح دودی می کند پس توجه به این نکته داشته باشد پرده ی انتخابی شما باید قابلیت باز و بست آسان و شست وشوی راحت را داشته باشد. پرده هایی که به توان به راحتی در هنگام نیاز کنار زده شود تا هوای تازه وارد خانه شود. پرده هایی که قابلیت اشتعال کمتری دارند و به اصطلاح پرده نسوز که شعله ور در هنگام حوادث و آتش سوزی نشوند از نکات مهم انتخاب پرده مناسب برای آشپزخانه می باشد.

رنگ و طرح پرده سلیقه ای می باشد اما بد نیست که بدانید پرده هایی که تصاویر روشن با طرح های میوه ها و جنگل و حیوانات بر روی آن هست انتخاب مناسبی برای یک آشپزخانه شیک و مدرن می باشند اما اگر آشپزخانه شما اپن هست و نمای پرده شما از سالن پذیرایی قابل رویت هست می توانید از پرده های زبرا پرده های ساده و روشن که طرفداران بسیاری دارد استفاده نمایید و یا از یک طرح ویژه که هم پرده و هم یک تابلوی دیواری شیک به حساب می آید استفاده کنید.

نحوه ی صحیح اندازگیری پنجره برای سفارش پرده

مکان نصب میل پرده باید 10 الی 15 سانتی متر بالاتر از چهارچوب پنجره در نظر گرفته شود و در خصوص پرده های زبرا و هازان ترجیحا 15 سانت به عرض هر طرف از پنجره اضافه شود تا زیبایی و جلوه ی اصلی خود را ازدست ندهد و همینطور قد پرده را تا 10 سانتی متر پایین تر از چهار چوب پنجره اندازه گیری نمایید.

در خصوص پرده های سبک کلاسیک شما می توانید عرض را به دلخواه و ارتفاع قد پرده را نیز همانگونه به دلخواه حتی تا 10 الی 15 سانت بیشتر از فاصله ی تا زمین اندازه گیری نمایید تا بر روی زمین کشیده شود این سبک ظاهر مرتبی ندارد و احتیاج به مراقبت و نگهداری بیشتری دارد و در سبک کلاسیک و سلطنتی استفاده می شود.

مقایسه کالاها
whatsapp