8 نکته برای خرید مبلمان فضای باز

مبلمان فضای باز خوب، زیبایی و راحتی را به باغ و حیاط خانه شما می آورد. با یک میز با کیفیت و صندلی های راحت میتوانید بالکن و یا باغ خود را به یک اتاق غذا خوری مجلل ثانویه تبدیل کنید. و یا تبدیل به یک محیط گرم و صمیمی به عنوان اتاق نشیمن گردد. بیهوده بالکن خود را با وسایل اضافه پر نکنید انتخاب درست و مناسب مبلمان بسیاتر اهمیت دارد. اگر نکات زیر را برای خرید مبلمان فضای باز در نظر بگیرید قطعا سالیان زیاد از داشتن این وسایل لذت خواهید برد.

 یک لیست تهیه کنید

با این شروع کنید که دوست دارید از فضای باغ خود چه استفاده کنید. می خواهید از آن به عنوان یک اتاق ناهار خوری در تابستان استفاده کنید و یا محلی برای مهمانی گرفتن و جشن گرفتن با دوستان خود؟ و یا ترجیح میدهید که در فضای ساکت و آرامش بخش به مطالعه بپردازید.

یک لیست از تمامی کارهایی که دوست دارید انجام بدهید تهیه کنید و از آن به عنوان راهنمایی برای نوع وسایلی که میخواهید تهیه کنید، استفاده کنید.

 بنشینید

قبل از خرید مبل بر روی آن بنشینید راحتی مبلمان فضای باغ به اندازه راحتی مبلمان منزل اهمیت دارد مخصوصا اگر بخواهد به طور مستمر و طولانی مدت استفاده گردد. بعضی از این مبل ها ممکن است ظاهری زیبا داشته باشند اما به آن اندازه که نشان میدهند راحت نباشند.

  نگهداری راحت

توجه داشته باشید که این وسایل بدلیل قرار گرفتن در فضای باز و اینکه در معرض نور خورشید و بارش برف و باران قرار دارد باید از مقاومت بالایی برخوردار باشند و همچنین از جنس ضد آب باشند. وسایلی که از این مواد تهیه شضده باشند ماندگاری بالایی خواهند داشت.

 محل نگهداری

با نگهداری صحیح از مبلمان فضای باز خود در محل مناسب مانند پارکینگ و یا زیرزمین در فصولی که از آن ها استفاده نمی شود به طول عمر آن ها اضافه کنید. حتی مقاوم ترین وسایل اگر مدت طولانی استفاده نمیشوند باید در محلی مناسب نگهداری شوند. اگر فضای انبار شما محدود است از تجهیزاتی استفاده کنید که به راحتی باز شده و از هم جدا میگردند تا فضای کمتری اشغال نمایند.

 انتخاب رنگ

زمانی که میخواهید مبلمان فضای باز تهیه کنید محدودیت رنگ نخواهید داشت و میتوانید رنگ های مختلف استفاده کنید زیرا همین لایه پوششی رنگ باعث دوام بیشتر محصولات می گردد.

  کیفیت

ضرب المثل ر چقدر پول بدی همان قدر آش میخوری برای خرید مبلمان فضای باز کاملا صحیح می باشد! صندلی های پلاستیکی رزین ممکن است تا یک یا دو سال ظاهر مناسبی داشته باشند اما بعد از مدتی بر اثر تابش نور خورشید ممکن است رنگ و رورفته، ترد و شکننده شوند. همین اتفاق برای بعضی از جنس های چوبی و نازک تر خواهد افتاد. پس موقع خرید با دقت به جنس و کیفیت ساخت توجه نمایید.

  به زیر پای خود توجه کنید

قرار دادن وسایل بر روی قالی های همه فصل و ماندگار که مناسب محیط بیرون و فضای باز هستند باعث دو چندان شدن زییایی محیط خواهند شد.

 وسایلی با دو کاربرد

از وسایل مقاوم استفاده کنید مثلا از یک میز عسلی با مقاومت بالا که در صورت نیاز بتوان به عنوان صندلی راحتی کوچک از آن استفاده کرد و یا مبل های راحت که می تواند به سه حالت مبل، لم و یا تختخواب از ان ها استفاده نمود.

نظر خود را بنویسید