ارتفاع و چیدمان نصب ساعت دیواری چطور باشد؟

ارتفاع و چیدمان نصب ساعت دیواری چطور باشد؟

ساعت دیواری  یکی از اجزای مهم دکوراسیون داخلی به شمار میرود،یکی از رایج ترین سوال هایی که در ذهن افراد در مورد ساعت دیواری پیش می آید این است که مکان و ارتفاع مناسب برای ساعت آنها چه گونه است و یا بهتر است بگوییم در چه ارتفاعی از سطح زمین ساعت را به دیوار نصب کنیم و یا نصب در ارتفاع کمتر و بیشتر چه تاثیراتی روی دکوراسیون داخلی ما می گذارد ،ساعت دیواری به عنوان یکی از پر بیننده و پر کاربرد ترین اجزای دکوراسیون به شمار می رود، اصلی ترین نکته برای نصب ساعت دیواری در یک اتاق دید کامل آن از تمامی نقاط و زاویه های موجود در آن اتاق است برای مثال  مناسب ترین جای ساعت دیواری در اتاق پذیرایی میتوان پشت کاناپه را پیشنهاد داد،انتخاب دیگر برای جای ساعت دیواری در اتاق پذیرایی قسمت بالایی شومینه است از آنجا که شومینه به عنوان  یک نقطه کانونی در نظر گرفته میشود نصب ساعت دیواری در بالای آن علاوه بر کامل کردن نمای شومینه جلوه بیشتری به دکوراسیون داخلی می دهد ،میتوانید به جای قرار دادن یک آینه برروی میز کنسول نصب ساعت دیواری را امتحان کنید، مناسب ترین جا برای نصب ساعت دیواری در اتاق خواب های مستر روبروی سرویس میباشد.نصب یک ساعت قدیمی بر بالای میز ،حس نوستالژیک عمیق تری برای شما و علاقمندان به این سبک به وجود خواهد آورد،همان طور که پیش تر از این هم اشاره کردیم ارتفاع مناسب نصب ساعت دیواری جزء عوامل بسیار مهم در جلوه گری آن است اما متأسفانه اغلب اوقات از قلم می افتد،به طور کلی ارتفاع مناسب برای نصب ساعت دیواری باید به گونه ای باشد که، مرکز ساعت هم سطح چشم یک فرد با قد متوسط قرار بگیرد. نصب ساعت دیواری در ارتفاع های بالاتر یا پایین تر، از حالت استاندارد خارج شده و تأثیر منفی بر دکوراسیون شما می گذارد،روش بعدی برای تعیین ارتفاع مناسب نصب ساعت دیواری استفاده از متر است. در این روش باید مرکز ساعت حدود 152 الی 156 سانتی متر از سطح زمین بالا تر باشد و برای خانه هایی با سقف بلند این ارتفاع می تواند به 165 سانتی متر هم برسد.

آیا ارتفاع مناسب نصب ساعت دیواری در خانه های مختلف متفاوت است؟

امروزه سقف های کاذب در خانه های مختلف ارتفاع های متفاوتی برای دیوارهای خانه به وجود می آورند. اما این تفاوت ارتفاع آنقدر چشمگیر نیست که ارتفاع استاندارد برای نصب ساعت دیواری را زیر سؤال ببرد و شما را مجبور به انتخاب ارتفاع بسیار کم یا بسیار زیاد نماید،اما در صورتی که شما و خانواده شما همگی جزء افراد قد بلند یا قد کوتاه هستید، به جای تعیین خط دید یک فرد با قد متوسط می توانید، ارتفاع مناسب نصب ساعت دیواری را با خط دید قد خودتان تنظیم کنید و در صورتی که برای تعیین ارتفاع مناسب نصب ساعت دیواری از روش دوم استفاده می کنید، می توانید در محدوده بازه اندازه ها، اندازه دلخواه خود را انتخاب کنید.

هماهنگی و تناسب ساعت دیواری با دیگر اجزای دکوراسیون

 یک عنصر زیبایی واحد، نمی تواند باعث زیبایی و جلوه گری یک مجموعه شود، مگر آنکه هارمونی خاصی بین این عنصر با سایر اجزای مجموعه در نظر گرفته شود. ساعت دیواری هم به عنوان یک المان کاربردی و مهم در خانه از این قاعده مستثنی نیست. بهتر است قبل از خرید ساعت به هارمونی بین رنگ، بافت، فرم دیوار و مبلمان خانه یا فضایی که می خواهید ساعت را در آنجا نصب کنید، توجه کنید،غافل شدن از همخوانی بین اندازه ساعت و ابعاد دیواری است که قصد دارید ساعت را بر روی آن نصب کنیداشتباه بزرگی است انتخاب یک ساعت کوچک برای یک دیوار بزرگ و عکس آن انتخاب یک ساعت بزرگ برای یک دیوار کوچک ، یا انتخاب یک ساعت گرد بزرگ برای یک دیوار باریک و بلند یا یک ستون، مسلماً طراحی دکور شما را تبدیل به یک فاجعه خواهد کرد. در نتیجه بهتر است قبل از خرید ساعت دیواری، دیوار مورد نظر و جایگاه مناسب برای نصب آن را مشخص کرده، سپس برای خرید اقدام کنید،برخی از افراد نسبت به صدای تیک تاک عقربه های ساعت بسیار حساسند، خرید ساعت های دیجیتالی بهترین گزینه است که به این افراد توصیه می کنم،در انتخاب ساعت دیواری مناسب آشپزخانه توجه داشته باشید هر ساعتی برای دیوارآشپزخانه مناسب نیست. ساعتی که قرار است بر روی دیوار آشپزخانه نصب شود باید قابل شستشو باشد.

 

نظر خود را بنویسید