آشپزخانه

آشپزخانه

آشپزخانه یکی از مهم‌ترین قسمت‌های خانه برای همه‌ی اعضا می‌باشد. این اهمیت گاها برای افرادی که بیشترین وقت خود را در آشپزخانه می‌گذرانند، بیشتر می‌شود.

خرید وسایل مناسب برای آشپزخانه مستقیما تاثیر به سزایی در دکوراسیون داخلی منزل دارد.

دکوراسیون داخلی آشپزخانه

نخست باید سبک مورد علاقه خود در دکوراسیون داخلی آشپزخانه را تعیین کنید. بعد از این مرحله نوبت به انتخاب ظرف‌ها و وسایل مورد نیاز آشپزخانه و همچنین میز نهار خوری است.

علاوه بر چیدمان و زیبایی دکور، وسایل آشپزخانه باید کاربردی بوده و کار با آن‌ها راحت باشد.

سرویس پخت و پز آشپزخانه

انواع ظروف پخت و پز آشپزخانه

ظروف پخت و پز آشپزخانه شامل انواع مختلفی از قابلمه‌ها، تابه‌ها، دیگ‌ها، کاسه‌ها و دیگر وسایل مورد استفاده برای پخت و پز در آشپزخانه می‌شود. این ظروف معمولاً از جنس‌های مختلفی از جمله فلزات ضد زنگ، چدن، آلومینیوم، گرانیت و سرامیک ساخته می‌شوند. برای داشتن دکوراسیونی زیبا و آشپزی راحت، باید انواع ظروف پخت و پز آشپزخانه را به خوبی بشناسید. در اینجا به معرفی انواع مدل‌های ظروف می‌پردازیم.

ظروف پخت و پز استیل

ظروف پخت و پز استیل بسیار کارا و با دوام هستند. استیل در برابر زنگ زدگی و غر شدگی مقاوم هستند. قابلمه استیل تاثیری روی مزه و طمع غذا نمی‌گذارند، پس با خیال راحت می‌توانید آشپزی کنید.

ظروف پخت و پز تفلون

ظروف پخت و پز تفلون به ظروف نچسب، معروف هستند. به همین علت هنگام استفاده به روغن کمتری نیاز دارد. سرویس قابلمه و ماهیتابه چدن در مقابل گرما بسیار مقاوم هستند.

توصیه می‌شود برای ماندگاری بیشتر این ظروف، از ابزارهای آهنی موقع آشپزی استفاده نکنید. اگر پوشش داخلی این ظروف نیاز به بازسای داشت‌، پیشنهاد می‌شود به جای تعمیر، سرویس جدید خریداری شود.

ظروف پخت و پز سرامیکی

ظروف پخت و پز سرامیک برخلاف اسمی که دارند از جنس سرامیک نیست، بلکه خاصیت پوشش داخلی آن شبیه به سرامیک است. از این ظروف برای هر پخت و پزی استفاده می‌کنند و گرما به اندازه کافی نگه می‌دارند.

ظروف پخت و پز سرامیک از ظاهر شیکی برخوردار هستند. قابلمه سرامیکی به آرامی گرم می‌شوند و می‌توان برای غذاهای دیر پز از آن‌ها استفاده کرد. این نوع قابلمه هم مثل سایر ظروف پخت و پز با غذا واکنش نمی‌دهد.

قابلمه سرامیک در نوع تمام سرامیک و یا روکش سرامیک موجود می‌باشند.

سرویس ظروف آشپزخانه چدنی

ظروف پخت و پز چدن

ظروف پخت و پز چدن از نظر جنس بسیار بادوام و سنگین وزن هستند. قابلمه چدن با اینکه دیر داغ می‌شوند ولی به خوبی گرما را نگه می‌دارند و غذا هم برای مدت طولانی داغ می‌ماند. این ظرف در دو مدل چدن لعاب کاری شده و چدن بدون لعاب موجود هستند.

قابلمه چدن لعاب کاری شده

قابلمه چدن لعاب کاری شده با غذاها واکنش نمی‌دهد، به همین خاطر می‌توانید همه غذاها را در آن درست کنید. این ظروف به دلیل داشتن لعاب داخلی، دچار زنگ‌زدگی نمی‌شوند. و نکته آخر اینکه ظروف چدن در حد انتظار نچسب نیستند.

قابلمه چدن بدون لعاب

قابلمه چدن بدون لعاب نیز مثل لعاب شده است، تنها با این تفاوت که باید داخل آن را روغن کاری کرد و در دمای بالا حرارت داد که تقریبا نچسب شوند.

ظروف پخت و پز گرانیت

ظروف پخت و پز گرانیت بسیار محکم و سنگ نما هستند. بدنه قابلمه گرانیتی از فلز می‌باشد و لعابی که برای روکش آن اسفاده شده است برخی از ویژگی‌های سنگ گرانیت را دارد، به همین علت به قابلمه گرانیت شناخته می‌شوند. این ظروف سبک بوده و تمیز کردن آن بسیار راحت است.

ظروف چوبی آشپزخانه

ظروف چوبی آشپزخانه

ظروف چوبی آشپزخانه شامل انواع مختلفی از وسایل آشپزخانه ساخته شده از چوب می‌شود. این وسایل ممکن است شامل موارد زیر باشند:

1. تخته و قلم زنی: تخته‌ها و قلم‌زنی‌ها برای برش و خرد کردن مواد غذایی مانند سبزیجات، گوشت و میوه‌ها استفاده می‌شوند.

2. سینی و تابه چوبی: برای سرو و ارائه غذاها و نوشیدنی‌ها به کار می‌روند.

3. قاشق، کارد و سایر وسایل آشپزخانه: برخی از قاشق‌ها، کاردها و دیگر وسایل آشپزخانه نیز از چوب ساخته می‌شوند.

4. قفسه و سبد چوبی: برای نگهداری و ذخیره‌سازی مواد غذایی و وسایل آشپزخانه.

ظروف چوبی آشپزخانه علاوه بر زیبایی، به دلیل خواص ضد باکتریایی و مقاومت در برابر خوردگی نسبت به برخی از مواد دیگر، مورد توجه قرار می‌گیرند. همچنین، از آنجا که چوب جذب رطوبت است، برای استفاده در تماس با مواد غذایی مناسب است.

ما در وب سایت خانه شما با جمع آوری بهترین مارک‌ها و برندهای ظروف پخت و پز و ارسال آن به سراسر کشور، شما را برای انتخاب بهترین سرویس قابلمه یا ماهیتابه و انواع تابه‌های نچسب یاری می‌کنیم.

 

whatsapp