آشپزخانه

آشپزخانه

آشپزخانه یکی از مهم‌ترین قسمت‌های خانه برای همه‌ی اعضا می‌باشد. این اهمیت گاها برای افرادی که بیشترین وقت خود را در آشپزخانه می‌گذرانند، بیشتر می‌شود.

خرید وسایل مناسب برای آشپزخانه مستقیما تاثیر به سزایی در دکوراسیون داخلی منزل دارد.

دکوراسیون داخلی آشپزخانه

نخست باید سبک مورد علاقه خود در دکوراسیون داخلی آشپزخانه را تعیین کنید. بعد از این مرحله نوبت به انتخاب ظرف‌ها و وسایل مورد نیاز آشپزخانه و همچنین میز نهار خوری است.

علاوه بر چیدمان و زیبایی دکور، وسایل آشپزخانه باید کاربردی بوده و کار با آن‌ها راحت باشد.

انواع ظروف پخت و پز آشپزخانه

برای داشتن دکوراسیونی زیبا و آشپزی راحت، باید انواع ظروف پخت و پز آشپزخانه را به خوبی بشناسید. در اینجا به معرفی انواع مدل‌های ظروف می‌پردازیم.

ظروف پخت و پز استیل

ظروف پخت و پز استیل بسیار کارا و با دوام هستند. استیل در برابر زنگ زدگی و غر شدگی مقاوم هستند. قابلمه استیل تاثیری روی مزه و طمع غذا نمی‌گذارند، پس با خیال راحت می‌توانید آشپزی کنید.

ظروف پخت و پز چدن

ظروف پخت و پز چدن از نظر جنس بسیار بادوام و سنگین وزن هستند. قابلمه چدن با اینکه دیر داغ می‌شوند ولی به خوبی گرما را نگه می‌دارند و غذا هم برای مدت طولانی داغ می‌ماند. این ظرف در دو مدل چدن لعاب کاری شده و چدن بدون لعاب موجود هستند.

قابلمه چدن لعاب کاری شده

قابلمه چدن لعاب کاری شده با غذاها واکنش نمی‌دهد، به همین خاطر می‌توانید همه غذاها را در آن درست کنید. این ظروف به دلیل داشتن لعاب داخلی، دچار زنگ‌زدگی نمی‌شوند. و نکته آخر اینکه ظروف چدن در حد انتظار نچسب نیستند.

قابلمه چدن بدون لعاب

قابلمه چدن بدون لعاب نیز مثل لعاب شده است، تنها با این تفاوت که باید داخل آن را روغن کاری کرد و در دمای بالا حرارت داد که تقریبا نچسب شوند.

ظروف پخت و پز سرامیک

ظروف پخت و پز سرامیک از ظاهر شیکی برخوردار هستند. قابلمه سرامیکی به آرامی گرم می‌شوند و می‌توان برای غذاهای دیر پز از آن‌ها استفاده کرد. این نوع قابلمه هم مثل سایر ظروف پخت و پز با غذا واکنش نمی‌دهد.

قابلمه سرامیک در نوع تمام سرامیک و یا روکش سرامیک موجود می‌باشند.

ظروف پخت و پز گرانیت

ظروف پخت و پز گرانیت بسیار محکم و سنگ نما هستند. بدنه قابلمه گرانیتی از فلز می‌باشد و لعابی که برای روکش آن اسفاده شده است برخی از ویژگی‌های سنگ گرانیت را دارد، به همین علت به قابلمه گرانیت شناخته می‌شوند. این ظروف سبک بوده و تمیز کردن آن بسار راحت است.

ما در وب سایت خانه شما با جمع آوری بهترین مارک‌ها و برندهای ظروف پخت و پز و ارسال آن به سراسر کشور، شما را برای انتخاب بهترین سرویس قابلمه یا ماهیتابه و انواع تابه‌های نچسب یاری می‌کنیم.

 

مقایسه کالاها
whatsapp