هنگام خرید آباژور به این 7 نکته دقت نمایید

در زمان خرید آباژور همانند بقیه وسایل منزل لازم است که برخی اقدامات مخصوص را انجام بدهیم و بعضی از نکات مهم را در نظر بگیریم که در ادامه این مقاله به آنها می پردازیم.

چگونه آباژور خوب خریداری کنیم؟

برای خرید وسایل منزل همه ما در ابتدا به تحقیق کردن و جمع آوری اطلاعات مربوطه میپردازیم و با در نظر گرفتن سلایق و حساسیت های خاص مناسب ترین وسیله را تهیه میکنیم برای خرید آباژور نیز به همین روند اقدام میکنیم، اولین سوال مهم این است که تهیه آباژور در منزل شما برای چه کاری صورت میگیرد برای مثال : تزئین، زیبایی، دکوراسیون و روشنایی.

برای برخی از افراد تهیه آ‌باژور مدرن در اولویت قرار د ارد زیرا خواهان این هستند که آباژور آنها  ظاهر مناسبی داشته باشد و با  ترکیب دکوراسیون منزل  آنها هارمونی ایجاد کند، ابه این گونه افراد که کاربری آباژور برای آنها اهمیت زیادی ندارد توصیه میگردد که به هنگام خرید  به فاکتور هایی مانند: ایستاده و رومیزی بودن آباژور،  زیبایی و سایز آن اهمیت بدهند به این گونه افراد  آباژور رومیزی مدل KLS را پیشنهاد میکنم.

البته در سبک کلاسیک نیز همچید افرادی وجود دارند که به انها نیز توصیه میگردد که از  آباژور رومیزی آرام مدل 7033 استفاده کنند.

آباژور رومیزی آرام مدل 7033

آباژور ایستاده یا آباژور رومیزی؟

در جواب این سوال میگوییم که این موضوع هم سلیقه ای میباشید اما راهنمایی مربوط به انتخاب بین آباژور رو میزی و آباژور ایستاده این است که اگر در نظر دارید که قسمت کمی از فضای مورد استفاده  شما روشن بشود بهتر است از آباژور رومیزی با شید(کلاهک) مناسب استفاده کنید البته اگر نور کمی بیشتر مد نظرتان است باید از آباژور ومیزی با شید روشن استفاده کنید آباژور ها با شید تیره نور کمتری را در فضا می تابانند .

حال برعکس این موضوع ، اگر در نظر دارید که قسمت بیشتری از فضای منزل شما روشن بشود توصیه میشود که از آباژور ایستاده(آباژور کنار سالنی) یا آباژور سه پایه(بسته به سلیقه و سبک دکوراسیون) استفاده کنید نکته مهم توجه به ابعاد و محل قرار گیری آن است، آباژور رومیزی باید در مکانی قرار بگیرد که جلوی رفت و آمد را نگیرد و کاربری و زیبایی آن محسوس باشد.

هنگام خرید آباژور  چند نکته قابل توجه وجود داردتا از همه جهات از خرید خود اطمینان حاصل کنید از جمله این نکات باید به موارد زیر اشاره کرد:

1- توجه به شرایط لوستر و چراغ ها

2- توجه به کیفیت و اطمینان از سالم بودن آباژور

3- ارتفاع شید آباژور از زمین یا میز

4- طول و عرض و ابعاد آباژور

5- شکل جلوه آباژور

6- قیمت و موارد زیاد دیگری که موقع تهیه آباژور باید آنها را در نظر بگیرید.

7- توجه به سبک  دکوراسیون منزل و سلایق فرد

آباژور و دکوراسیون داخلی 

اولین چیزی که در دکوراسیون منزل و وسایل خانه به چشم می آید شکل هندسی وسایل و لوازم تزئینی است و برای مثال هماهنگی شکل گرد یا مستطیل میز  با آباژور و یا جنس میز چوبی و آباژور چوبی نیز تاثیر چشمگیری در دکوراسیون و زیبایی منزل میگذارد، زاویه پاشش نور به اطراف به سبب قرار گیری آباژور دار مکان مناسب نیز باعث زیبایی و جلوه بیشتر آن میشود طبق یک اصل تجربی به کار بردن آباژور چوبی ایستاده معمولا در فضاهایی مثل پذیرایی  و  هال مورد استفاده قرار میگیرد و آباژور رومیزی در کنار تخت خواب جای میگیرد، استفاده از این اصل در زمان خرید آباژور یک اصل سلیقه ای می باشد واحتمال دارد استفاده از آباژور بر احسب متراژ و وسایل خانه متفاوت است.

 نکته آخر  این است که در زمان خرید آباژور باید دقت داشته باشیم که پایه آباژور چوبی در زمان ایستادن به محکم بودن و ثابت بودن آن بستگی دارد در بعضی از آباژو های ایستاده ویژگی تنظیم ارتفاع در مدت  زمان طولانی و چندین بار استفاده، معمولا آباژور دچار لغزش در زمان استفاده میشود پس در موقع خرید آباژور این نکته را در نظر بگیرید که اگر پایه های آباژور با قطر و جنس مناسب و  کیفیت بالا باشند، قدرت نگهداشتن آباژور در ارتفاع های مختلف را داشته باشد.

بهترین توصیه ما به شما عزیزان این است که کالاهای مورد نظر خود را از فروشگاه های معتبر مثل فروشگاه اینترنتی خانه شما تهیه کنید تا در صورت بروز هرگونه مشکل به راحتی آن را رفع کنید و با اطمینان و آسودگی خاطر خرید خود را انجام بدهید.

نظر خود را بنویسید

enamad