راهنمای نصب چمن مصنوعی

راهنمای نصب چمن مصنوعی، موضوعی که در ادامه این مطلب قرار است به آن بپردازیم پس با ما همراه باشید.

راهنمای نصب چمن مصنوعی 

همراهان عزیز سایت خانه شما چمن مصنوعی نوعی کفپوش شبیه به موکت است که قابلیت استفاده در فضای آزاد را دارد، چمن مصنوعی به راحتی در هر فضایی قابل استفاده است، اولین نکته مهم در رابطه با نصب چمن مصنوعی این است که این محصول را میخواهید بر روی چه سطحی نصب کنید، دو نوع زیر ساخت وجود دارد.

1-زیر سازی سخت

2- زیر سازی غیر سخت

زیر سازی های سخت شامل آسفالت، بتن، موزائیک، سرامیک یا  کاشی و هر سطح سخت و سفت دیگر  در این نوع زیر سازی ها فقط لازم است سطح کار را تمیز  و آماده نصب کنید.

در سطح های غیر سخت مانند خاک ،باغچه ها و .. ابتدا باید سطح زیرین کار را عاری از هرگونه علف یا گیاه بشود سپس از یک لایه از ماسه و شن دانه بندی شده باید استفاده کرد، بعد از  آن  باید دانه های ریخته شده را کوبیده یا کامپکت کنیم بعد زیر چمن مصنوعی مورد نظر  خود را  باید یک لایه 200 الی 250 گرمی ژئوتکسایل بیندازیم و سپس چمن را نصب کنیم در نصب این زیر ساز ها میتوانید از میخ های بلند نیز استفاده کنید.

روش برشکاری رولهای چمن مصنوعی 

عرض رولهای استاندارد 2 متر است در طول مورد نیاز شما، در هنگام به کار گیری چمن مصنوعی در بعضی از مکانها باید بر شکاری بر اساس ابعاد دقیق انجام بگیرد  تا چمن همه سطح را پوشش بدهد، به هنگام نصب میتوانید چمن مصنوعی را برش بدهید و کنار یکدیگر روی سطح زمین بچینید البته دقت کنید که در این قسمت برش ها حتما باید از فاصله بند های چمن صورت بگیرد.

در این قسمت بخش دیگردی به نام اورلب یا لب به لب کردن چمنها برای آغاز چسب کاری وجو د دارد بعد از برش زدن رولهای چمن باید آنها را به اصطلاح در جهت خواب همسو قرار بدهیم تا ایجاد یکدستی و نظم کنند، اگر به علت کج برش زدن، لبه های دو قسمت به صورت مماس قرار نگیرند میتوان با استفاده از تیغه موکت بری یا کاتر لبه های اضافی را برید

مرحله چسب زدن

پس از اور لب کردن که پیشتر به  آن اشاره شد، بین دو بخش چمن   یک  نوار اتصال به عرض 20 سانتیمتر را میگذاریم و این نوار را به چسب چمن مصنوعی مورد تایید و استاندارد فروشگاه خانه شما آغشته می کنیم ، چمن را به آرامی روی این نوار قرار میدهیم سپس چمن را بی حرکت قرار میگذاریم تا چسب آن به خوبی خشک بشود.

نصب نهایی روی زمین

بعد از اینکه تکه های چمن مصنوعی به هم دیگر چسبیدند گوشه های آنهارا چسب بزنید تا روی زمین فیکس بشوند، همچنین میتوانیم از میخ یا پیچ های مناسب برای نصب نهایی استفاده کرد.

آیا میتوانیم چمن مصنوعی را خودمان نصب کنیم؟

اگر در زمینه کارهای فنی مهارت لازم و کافی را داشته باشید میتوانید به راحتی چمن مصنوعی آوانا را با استفاده از چسب مخصوص، تیغه موکت بری، وسیله اندازه گیری طول و قلم مو چمن مصنوعی که قبلا از سایت فروشگاه اینترنتی خانه شما تهیه کرده اید را  نصب کنید، با اینکار هزینه  شما مبلغ به شدت قابل توجه کاهش پیدا میکند، جالب است بدانید که گاهی اوقات هزینه نصب چمن مصنوعی  با هزینه خرید آن برابر میشود! بویژه اگر این نصب در مساحت های کوچکتر مانند بالکن،ایوان،در شیار بین سنگ و موزاییک انجام شود،اما اگر کمی دقت و حوصله به خرج بدهید میتوانید هزینه قابل توجهی را  صرفه جویی کنید.

سطح مورد نظر برای نصب چمن مصنوعی باید صاف و یکدست باشد و امکان عبور آب را داشته باشد، مثلا این کار در بالکن بسیار آسان و راحت است، زیرا کف بالکن معمولاً از مصالحی مثل سرامیک، موزاییک و سنگ با سطح صیقلی و شیب مناسب به سمت خروجی آب ساخته می شود،نصب چمن مصنوعی بر روی سطح خاک باغچه دارای پیچیدگی و دشواری بیشتری است و به مصالح، تجهیزات و ابزار خاصی نیاز دارد ابزاری همچون: نوار اتصال، چسب پلی اورتان دو جزئی، پوشش هایی نظیر ژئو تکستایل، ژئو ممبران، ژئو درین و... که کاربردهای مختلف زهکشی و عایق کاری و... را بر عهده دارند، شن، سیلیس، دستگاه شانه زن و بسیاری از موارد دیگر، نصب چمن مصنوعی با شیوه درست، امکان جا به جا کردن و انتقال آن به مکان دیگری را میسر می سازد، گاهی اوقات شرایطی پیش می آید که مجبور می شویم تا محل زندگی یا کار خودرا  را جا به جا بکنیم در چنین حالتی آیا باید چمن مصنوعی را  باقی گذاشت و رفت؟ بدون شک هیچ کسی دوست ندارد وسیله ای که برای آن هزینه  کرده است را از دست بدهد شما به سادگی می توانید چمن مصنوعی را از سطحی که روی آن نصب شده جدا نموده و پس از جمع آوری و رول کردن، آن را به جای جدید منتقل کنید، اگر قصد جا به جایی و تغییر محل سکونت را در آینده نزدیک دارید بهتر است که از چسب پلی اورتان استفاده نکنید زیرا این چسب پیوستگی بسیار محکم و نیرومندی را  ایجاد میکند که جداسازی آن  بسیار دشوار بوده و به سطوح و چمن مصنوعی آسیب شدیدی وارد میکند.

 

 

نظر خود را بنویسید